13 maja 1917 roku Matka Boska objawiła się dziesięcioletniej Łucji, siedmioletniej Hiacyncie i dziewięcioletniemu Franciszkowi w Fatimie, które były poprzedzone trzema objawieniami Anioła. Pierwsze objawienie: Wiosną dzieci widziały Anioła pokoju, którego misją było przygotować je na przyjście Matki Boskiej. Anioł zademonstrował im żarliwy, dbały i spokojny sposób w jaki powinni się modlić i cześć jaką powinni oddać Bogu podczas modlitwy. Drugie objawienie: Latem Anioł objawił się dzieciom po raz drugi, gdy bawiły się i ponaglił je do modlitwy. Anioł przedstawił się jako Anioł Portugalii.

 

Trzecie objawienie: Jesienią Anioł objawił się po raz trzeci, Anioł udzielił Komunii Świętej i zademonstrował prawidłowy sposób przyjmowania Pana podczas Eucharystii. Od maja do października dzieci doświadczyły sześciu objawień podczas których zostały przekazane trzy tajemnice Fatimskie. Pierwsza tajemnica fatimska miała zostać przekazana dzieciom 13 czerwca 1917. Dotyczy ustanowienia nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi, które byłoby formą wynagrodzenia i zadośćuczynienia za zniewagi wyrządzone Bogu przez grzechy ludzkości. Druga tajemnica fatimska mówi o wizji piekła, do którego trafiają grzesznicy i o karze, czekającej świat za dokonywane na nim codziennie zbrodnie, w drugiej tajemnicy fatimskiej Maryja przepowiedziała także wybuch i nieszczęścia II wojny światowej, wystąpienie głodu na rozległych obszarach świata, rozpoczęcie na wielką skalę prześladowań Kościoła i znieważanie osoby papieża. Prosiła o poświęcenie Rosji swemu Niepokalanemu Sercu i o przyjmowanie Komunii Św. wynagradzającej w pierwsze soboty każdego miesiąca. Podkreśliła, że jeśli papież dokona tego poświęcenia, Rosja nawróci się i świat będzie cieszył się pokojem. Wszystkie te zdarzenia miały poprzedzić nieznane światła na niebie. Trzecia tajemnica fatimska zrobiła największe wrażenie na dzieciach, jak i na wszystkich, którzy zetknęli się z objawieniami. Treść trzeciej tajemnicy fatimskiej ujawnił publicznie Jan Paweł II 26 czerwca 2000, była w niej mowa o "białym kapłanie ginącym od kuli z broni palnej", co część osób odnosi do zamachu na Jana Pawła II z 13 maja 1981. Kochani nie bójmy się wziąć do naszych rąk Różańca i razem z Maryją prosić o Miłosierdzie dla nas i świata.

facebook

Msze Święte i nabożeństwa

Dni powszednie
7:00, 7:25
Niedziele i uroczystości
7:00, 9:00, 11:30, 15:00
Droga Krzyżowa
16:00
Nabożeństwo majowe
17:00

 

Kancelaria parafialna

Wtorek i czwartek
8.00-9.00
Piątek
15.00-16.00
Sobota
8.00-9.30

 

 

gosc radom

 

 

dr

 

 

plus

 

 

caritas radom