1W czasie uroczystej Sumy 12 czerwca 2022 dziękowaliśmy Bogu za 50 lat kapłaństwa naszego Proboszcza ks. kan. Tadeusza Kszczota. Mszy św. przewodniczył Dostojny Złoty Jubilat. Swoją obecnością uroczystość tę uświetnili kapłani, którzy wraz z ks. Tadeuszem przyjmowali święcenia kapłańskie w 1972 roku w Katedrze Sandomierskiej z rąk Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego. Mszę św. koncelebrowali także przedstawiciele Wikariuszy, którzy w poszczególnych parafiach współpracowali z ks. Kanonikiem Tadeuszem. Słowo Boże wygłosił Proboszcz Parafii Wrzos ks. Wojciech Dobczyński dawniejszy wikariusz Parafii w Gowarczowie, w której Proboszczem był ks. Tadeusz. Po homilii miał miejsce szczególny obrzęd modlitwy nad Jubilatem i wręczenie Krzyża Jubileuszowego, który poprowadził ks. Wojciech. 2

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Na zakończenie Mszy św. głos zabrała Wójt Gminy Wolanów dr Ewa Markowska - Bzducha, która wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Wolanów oraz sołtysami poszczególnych miejscowości należących do Parafii św. Doroty w Wolanowie podziękowała za 15 lat pracy proboszczowskiej w Wolanowie. Następnie głos zabrał Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wolanowie Pan Zbigniew Sarnat oraz licznie zgormadzone wspólnoty formacyjne naszej Parafii. 

Złoty Jubileusz Kapłaństwa był także dniem wdzięczności wobec ks. kan. Tadeusza Kszczota, który osiągnąwszy wiek kanoniczny z dniem 1 lipca przechodzi na emeryturę. 

Zdjęcia z uroczystości

facebook

Msze Święte i nabożeństwa

Dni powszednie
7:00, 7:25
Niedziele i uroczystości
7:00, 9:00, 11:30, 15:00
Droga Krzyżowa
16:00
Nabożeństwo majowe
17:00

 

Kancelaria parafialna

Wtorek i czwartek
8.00-9.00
Piątek
15.00-16.00
Sobota
8.00-9.30

 

 

gosc radom

 

 

dr

 

 

plus

 

 

caritas radom