bp marek solarczykW poniedziałek 4 stycznia Nuncjatura Apostolska w Polsce ogłosiła w komunikacie decyzję Ojca św. Franciszka, na mocy której nowym biskupem naszej diecezji radomskiej został ks. Bp Marek Solarczyk. Dotychczas pełnił misję biskupa pomocniczego diecezji warszawsko - praskiej. 

Będzie to piąty biskup diecezjalny od początku istnienia naszej diecezji. Bp Marek zastąpi dotychczasowego odrynariusza naszej diecezji
ks. Bp Henryka Tomasika, który osiągnął 75 rok życia i zgodnie z przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego przechodzi na emeryturę. Pozostaje z nami jako Biskup Senior. 

Dziękujemy przede wszystkim ks. Biskupowi Henrykowi za 11 lat posługi na katedrze Biskupa Radomskiego, która nacechowana była wielką miłością pasterską do Kościoła i powierzonej Mu diecezji. 

Nowego pasterza naszej diecezji witamy i polecamy modlitwie Kochanych Parafian.  Wiecej informacji o nowym ks. Biskupie Ordynariuszu na stronie diecezji radomskiej pod tym linkiem: https://diecezja.radom.pl/bp-marek-solarczyk/

facebook

Msze Święte i nabożeństwa

Dni powszednie
7:00, 7:25
Niedziele i uroczystości
7:00, 9:00, 11:30, 15:00
Droga Krzyżowa
16:00
Nabożeństwo majowe
17:00

 

Kancelaria parafialna

Wtorek i czwartek
8.00-9.00
Piątek
15.00-16.00
Sobota
8.00-9.30

 

 

gosc radom

 

 

dr

 

 

plus

 

 

caritas radom