szt1Na wniosek uczniów, rodziców, Grona Pedagogicznego i pracowników naszej szkoły od 1 września 2020, zgodnie z uchwałą Rady Gminy Wolanów, Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie nosi imię Jana Pawła II. W dniu 29 września 2020 miała miejsce doniosła uroczystość poświęcenia i przekazania społeczności szkolnej pięknego sztandaru i obrazu Papieża Polaka. Uroczystej Mszy św. przewodniczył Jego Ekscelencja bp. dr hab. Piotr Turzyński. W swojej homilii ks. Biskup podkreślił, że osoba św. Jana Pawła II jako patrona dla szkoły jest wielkim wyróżnieniem. Społeczność szkolna otrzymuje w osobie św. Papieża wielkiego patriotę, poetę, aktora i duszpasterza, którego cechy jeśli będą naśladowane przyniosą ogromne bogactwo w procesie wychowania i kształtowania młodego człowieka. Jak mówił ks. Biskup, ponieważ wierzymy w świętych obcowanie, zatem otrzymujemy także wielkiego orędownika w niebie, który będzie wypraszał dla wszystkich potrzebne łaski i charyzmaty, tak bardzo potrzebne w formowaniu sumień młodego pokolenia. Zachęcił także ks. Biskup, byśmy nie zapominali, że mamy wszyscy dbać o ukształtowanie w swojej postawie miłości do Ojczyzny, która niesie ze sobą także konkretne wymagania i stawia przed każdym poważne zadania.

Gratulujemy społeczności szkolnej wyboru św. Jana Pawła II na patrona i życzymy wielkich sukcesów w procesie edukacji i wychowania kolejnych pokoleń Polaków. 

Zapraszamy do Galerii zdjęć

facebook

Msze Święte i nabożeństwa

Dni powszednie
7:00, 7:25
Niedziele i uroczystości
7:00, 9:00, 11:30, 15:00
Droga Krzyżowa
16:00
Nabożeństwo majowe
17:00

 

Kancelaria parafialna

Wtorek i czwartek
8.00-9.00
Piątek
15.00-16.00
Sobota
8.00-9.30

 

 

gosc radom

 

 

dr

 

 

plus

 

 

caritas radom