dozW niedzielę 13 września 2020 r. w naszej wspólnocie parafialnej razem z mieszkańcami Gminy Wolanów złożyliśmy Panu Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony. Uroczystej Mszy św. dziękczynnej za plony przewodniczył Proboszcz Parafii Wolanów ks. kan. Tadeusz Kszczot. W obecności Wójta Gminy Wolanów dr Ewy Markowskiej - Bzduchy oraz Przewodniczącego Rady Gminy Wolanów Jacka Murawskiego, mieszkańcy naszej Gminy przynieśli w procesji wieńce dożynkowe z sołectw: Chruślice, Mniszek, Rogowa oraz Jarosławice. Doniosłość uroczystości podkreśliła obecność druhów ze swoimi sztandarami z OSP Strzałków, OSP Mniszek i OSP Jarosławice. W kazaniu wygłoszonym przez wikariusza Parafii w Wolanowie ks. Mariusza Chamerskiego, przypomnieliśmy sobie, że wszyscy jesteśmy w ręku Boga, zarówno wierzący jak i niewierzący i dlatego to Panu Bogu należy się przede wszystkim i w pierwszej kolejności nasza wdzięczność za tegoroczne plony. Jednocześnie potrzeba dokonać refleksji nad samym sobą, czy w naszeym życiu ziarno wiary również wydaje owoce i przynosi plon w postaci życia sakramentalnego, modlitwy i świadectwa wiary, ktore tak bardzo potrzebne są dzisiejszemu światu i człowiekowi. 

Skaładamy podziękowania dla wszystkich, którzy przygotowali wieńce dożynkowe, jak również dziękujemy Pani Wójt, pracownikom Urzędu Gminy i mieszkańcom Chruślic za przygotowanie naszej świątyni na tę uroczystość. 

FOTORELACJA

facebook

Msze Święte i nabożeństwa

Dni powszednie
7:00, 7:25
Niedziele i uroczystości
7:00, 9:00, 11:30, 15:00
Droga Krzyżowa
16:00
Nabożeństwo majowe
17:00

 

Kancelaria parafialna

Wtorek i czwartek
8.00-9.00
Piątek
15.00-16.00
Sobota
8.00-9.30

 

 

gosc radom

 

 

dr

 

 

plus

 

 

caritas radom