miniOd trzech lat I Niedziela Adwentu jest wielkim świętem dla Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym dniu każdego roku przyjmujemy do wspólnoty ministrantów, chłopców którzy wytrwali w półrocznym przygotowaniu do podjęcia zadań liturgicznych w czasie sprawowanej Eucharystii i nabożeństw. Radość nasza jest tym większa, gdyż do Liturgicznej Służby Ołtarza w tym roku włączonych zostało 10 chłopców. Dokonał tego Proboszcz parafii ks. kan. Tadeusz Kszczot na początku Mszy św. o godz. 9.00. Po poświęceniu komeżek przez ks. Proboszcza nowi ministranci pod dyktando Prezesa Służby Liturgicznej Ołtarza - Jakuba Gutkowskiego, złożyli przysięgę ministrancką. Zobowiązali się w niej, do gorliwej, radosnej i pobożnej służby liturgicznej. Jesteśmy dumni, że w naszej wspólnocie tak prężnie chłopcy posługują przy Ołtarzu, zdobywając kolejne zdolności i umiejętności. Gratulujemy serdecznie Rodzicom nowych ministrantów i dziękujemy za pomoc w gorliwej ich służbie. Ufamy, że będzie to prawdziwych 10 Wspaniałych - wspaniałych poprzez przeżywaną i praktykowaną wiarę, wspaniałych przez gorliwą służbę ministrancką.

 

Życzymy, by nowi ministranci i wszyscy chłopcy i młodzieńcy, którzy odważnie przychodzą by służyć, wytrwali w tej zaszczytnej roli bycia sługą Pana Jezusa w najświętszych tajemnicach naszej wiary - Eucharystii. Zapraszamy do Galerii

facebook

Msze Święte i nabożeństwa

Dni powszednie
7:00, 7:25
Niedziele i uroczystości
7:00, 9:00, 11:30, 15:00
Droga Krzyżowa
16:00
Nabożeństwo majowe
17:00

 

Kancelaria parafialna

Wtorek i czwartek
8.00-9.00
Piątek
15.00-16.00
Sobota
8.00-9.30

 

 

gosc radom

 

 

dr

 

 

plus

 

 

caritas radom