miniOd trzech lat I Niedziela Adwentu jest wielkim świętem dla Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym dniu każdego roku przyjmujemy do wspólnoty ministrantów, chłopców którzy wytrwali w półrocznym przygotowaniu do podjęcia zadań liturgicznych w czasie sprawowanej Eucharystii i nabożeństw. Radość nasza jest tym większa, gdyż do Liturgicznej Służby Ołtarza w tym roku włączonych zostało 10 chłopców. Dokonał tego Proboszcz parafii ks. kan. Tadeusz Kszczot na początku Mszy św. o godz. 9.00. Po poświęceniu komeżek przez ks. Proboszcza nowi ministranci pod dyktando Prezesa Służby Liturgicznej Ołtarza - Jakuba Gutkowskiego, złożyli przysięgę ministrancką. Zobowiązali się w niej, do gorliwej, radosnej i pobożnej służby liturgicznej. Jesteśmy dumni, że w naszej wspólnocie tak prężnie chłopcy posługują przy Ołtarzu, zdobywając kolejne zdolności i umiejętności. Gratulujemy serdecznie Rodzicom nowych ministrantów i dziękujemy za pomoc w gorliwej ich służbie. Ufamy, że będzie to prawdziwych 10 Wspaniałych - wspaniałych poprzez przeżywaną i praktykowaną wiarę, wspaniałych przez gorliwą służbę ministrancką.

Życzymy, by nowi ministranci i wszyscy chłopcy i młodzieńcy, którzy odważnie przychodzą by służyć, wytrwali w tej zaszczytnej roli bycia sługą Pana Jezusa w najświętszych tajemnicach naszej wiary - Eucharystii. Zapraszamy do Galerii