n1Tradycją się stało, że w dniu 11 listopada każdego kroku w naszej wspólnocie celebrowana jest Msza św. w intencji Ojczyzny. Również w przypadającą w tym roku 101 rocznicę odzyskania niepodległości zgromadziliśmy się w parafialnej świątyni pw. św. Doroty wraz z Wójtem Gminy Wolanów dr. Ewą Markowską - Bzudchą, Radą Gminy i przedstawicielami poszczególnych sołectw, by modlitwą otoczyć umiłowaną Ojczyznę. Mszy św. przewodniczył Proboszcz wolanowskiej Parafii ks. kan. Tadeusz Kszczot natomiast homilię wygłosił wikariusz ks. Mariusz Chamerski. Podniosły charakter uroczystości nadawała obecność pocztów sztandarowych jednostek OSP na czele z naszymi druhami OSP Strzałków. 

Po Mszy św. z wielką radością i zadumą, a w niektórych momentach z łezką w oku wysłuchaliśmy pięknego minikoncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu cudownego Zespołu Ludowego WOLANIANKI. Szczególne wrażenie na wielu uczsetnikach wywarło wykonanie utworu pt.: Uwierz Polsko. Energia i piękno śpiewu pobudziły nasze serca do wytrwałości w obronie wiary chrześcijańskiej w życiu rodzinnym i narodowym. n2

Ostatnim punktem naszego świętowania było pobłogosławienie Klubu Seniora w Chruślicach. Na zaproszenie Pani Wójt i Rady Gminy udaliśmy się do wyremontowanego budynku dawnego przedszkola, który teraz będzie służył starszej części naszego społeczeństwa.

 

Jako duszpasterze parafii składamy wyrazy wielkiej wdzięczności wszystkim, którzy przyczynili się do oprawy liturgii i podkreślenia piękna tego dnia w naszej wspólnocie parafialnej.

 Galeria zdjęć

facebook

Msze Święte i nabożeństwa

Dni powszednie
7:00, 7:25
Niedziele i uroczystości
7:00, 9:00, 11:30, 15:00
Droga Krzyżowa
16:00
Nabożeństwo majowe
17:00

 

Kancelaria parafialna

Wtorek i czwartek
8.00-9.00
Piątek
15.00-16.00
Sobota
8.00-9.30

 

 

gosc radom

 

 

dr

 

 

plus

 

 

caritas radom