mis1Z woli Ojca świętego Franciszka październik 2019 roku ogłoszony został Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Kościół ze swej natury ma charakter misyjny. Wszyscy jako chrześcijanie zostaliśmy wezwani by całemu światu głosić Ewangelię i opowiadać o wielkich dziełach Bożych w życiu naszych wspólnot i nas samych. Misjonarz to człowiek posłany by mówić o Zbawicielu i jego wielkim Miłosierdziu do każdego, kto otwiera dla Niego swoje serce i oddaje Mu własne życie. 

Nasza wspólnota po raz trzeci wspierała w tym pięknym miesiącu różańcowym wszystkich misjonarzy nie tylko modlitwą ale także darami materialnymi. Kolejny raz została przeprowadzona zbiórka materiałów opatrunkowych i medycznych dla misjonarzy. Razem ze Szkolnym Kołem Caritas działającym w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie udało nam się zebrać imponującą ilość darów dla misjonarzy. mis6

Był to także czas szczególnych spotkań z ludźmi misji. W połowie października gościliśmy w naszej wspólnocie Panią Monikę Drążyk, która 12 lat posługiwała jako misjonarka świecka w Tanzanii i Zambii. Natomiast na zakończenie miesiąca misyjnego gościliśmy w parafii ks. dr Macieja Będzińskiego - sekretarza Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. W czasie Eucharystii przekazane zostały ks. Maciejowi zebrane dary. mis9

 

Bardzo dziękujemy wszytskim za włączenie się w dzieło wspierania misjonarzy. Zapraszamy do nieustannej modlitwy za misjonarzy i dzieło misyjne Kościoła. 

Galeria zdjęć

facebook

Msze Święte i nabożeństwa

Dni powszednie
7:00, 7:25
Niedziele i uroczystości
7:00, 9:00, 11:30, 15:00
Droga Krzyżowa
16:00
Nabożeństwo majowe
17:00

 

Kancelaria parafialna

Wtorek i czwartek
8.00-9.00
Piątek
15.00-16.00
Sobota
8.00-9.30

 

 

gosc radom

 

 

dr

 

 

plus

 

 

caritas radom