19Wraz z całym Kościołem przeżywaliśmy kulminacyjny punkt całego roku liturgicznego, uobecniający dzieło naszego zbawienia dokananego przez Jezusa Chrystusa. Dni Triduum Paschalnego stanowią najbogatsze celebracje i otwierają serca wiernych na dzieło miłości Boga. Dzień Wielkiego Czwartku i Msza Wieczerzy Pańskiej jako nasze dziękczynienie za sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa stawiają nas w Wieczerniku Jezusa i zapraszają do gorliwszego uczęszczania na Mszę św. w naszym wolanowskim kościele parafialnym. Tym większa radośc w naszej wspólnocie parafialnej, że podczas tej Wielkoczwartkowej Eucharystii do grona starszych ministrantów włączyliśmy 6 kolejnych chłopców. Symbolicznie dokonało się to przez poświęcenie im alb, w których od tej chwili służą przy ołtarzu i odnowienie ich przyrzeczenia ministranckiego. Wielki Piątek zaś zgromadził nas wokół tajemnicy Krzyża i Męki oraz Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Krzyża w szczególny sposób zapisała się w sercach uczestników tej Liturgii. Wigilia Paschalna przypomniała nam szczególny moment w naszym życiu jakim był sakrament chrztu św. przez który staliśmy się dziećmi Boga w Jego Kościele. Można wiele pisać o tych dniach, jednak najistotniejsze jest to wszystko co się dokonało w naszych sercach i sumieniach.

 

Składamy podziękowania Ministrantom, Scholi oraz Chórowi za ubogacenie tych szczególnych dni. Dziękujemy młodzieży KSM za przygotowanie Ciemnicy oraz Rodzinom Domowego Kościoła za przygotowanie Bożego Grobu. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do druhów OSP w Strzałkowie za czuwanie przy Grobie Pana Jezusa i ubogacenie procesji rezurekcyjnej. Galeria zdjęć

facebook

Msze Święte i nabożeństwa

Dni powszednie
7:00, 7:25
Niedziele i uroczystości
7:00, 9:00, 11:30, 15:00
Droga Krzyżowa
16:00
Nabożeństwo majowe
17:00

 

Kancelaria parafialna

Wtorek i czwartek
8.00-9.00
Piątek
15.00-16.00
Sobota
8.00-9.30

 

 

gosc radom

 

 

dr

 

 

plus

 

 

caritas radom