śm

Po raz drugi w naszej wspólnocie parafialnej młodzież KSM oraz Liturgiczna Służba Ołtarza przedstawiła Misterium Męki Pana Jezusa. Tym razem przy pięknej, słonecznej pogodzie razem z licznie przybyłymi parafianami i gośćmi, popołudnie Niedzieli Palmowej było dla wszystkich czasem kroczenia za Panem Jezusem w Jego osamotnieniu i cierpieniu. Inscenizacja rozpoczęla się w naszym kościele parafialnym od sceny Ostatniej Wieczerzy, następnie plac przed świątynią przeniół nas duchowo, do wydarzeń Ogrodu Oliwnego i Pretorium Piłata. Następnie udaliśmy się w stronę cmentarza parafialnego, powracając do scen z Drogi Krzyżowej: spotkania z Matką, pomoc Szymona Cyrenejczyka i spotkanie z Weroniką. Szczególne wrażenie na wielu wywoływały odgłosy krzyża upadającego na ziemię w scenach upadku Jezusa oraz okrzyki i uderzenia żołnierzy. Kulminacyjnym momentem wyciskającym łzy była scena Ukrzyżowania i Śmierci Pana Jezusa.

Tegoroczne Misterium stało się pięknym wprowadzeniem w Wielki Tydzień i zaproszeniem do głębszej refleksji nad treściami poszczególnych dni Triduum Paschalnego. Fotorelacja