odpTradycyjnie niedziela po 6 lutym dla naszej Parafii jest szczególnym dniem, w którym Skarbiec Bożych darów staje przed nami otworem, świętując uroczystość odpustową naszej Patronki św. Doroty. Naszej radości i modlitwie w tym dniu przewodniczył ks. dr Radosław Kacprzak umacniając nas także głoszonym Bożym Słowem. Dodatkowym powodem do radości była 1 rocz. nadania herbu dla naszej Gminy Wolanów, w którym widnieje postać św. Doroty. Uroczysta suma odpustowa sprawowana była o godz. 11.30, w czasie której razem z Wójtem Gminy Wolanów dr. Ewą Markowską - Bzduchą oraz przedstawicielami Rady Gminy modliliśmy się w intencji wszystkich mieszkańców naszej gminy. W sposób szczególny prosiliśmy Miłosiernego Boga przez wstawiennictwo św. Doroty o łaskę gorliwej wiary dla wszystkich rodzin oraz o odwagę w jej rozwijaniu i pomnażaniu.

W procesji z darami Pani Wójt oraz Przewodniczący Rady Gminy Wolanów przynieśli kosz jabłek i bukiet róż, które są symbolami męczeńskiej śmierci św. Doroty. Składamy wyrazy podziękowania pocztom sztandarowym trzech jednostek OSP z terenu naszej Gminy, które swoją obecnością uświetniły i podniosły rangę naszej Uroczystości Odpustowej. 

Foto Galeria

facebook

Msze Święte i nabożeństwa

Dni powszednie
7:00, 7:25
Niedziele i uroczystości
7:00, 9:00, 11:30, 15:00
Droga Krzyżowa
16:00
Nabożeństwo majowe
17:00

 

Kancelaria parafialna

Wtorek i czwartek
8.00-9.00
Piątek
15.00-16.00
Sobota
8.00-9.30

 

 

gosc radom

 

 

dr

 

 

plus

 

 

caritas radom