odpTradycyjnie niedziela po 6 lutym dla naszej Parafii jest szczególnym dniem, w którym Skarbiec Bożych darów staje przed nami otworem, świętując uroczystość odpustową naszej Patronki św. Doroty. Naszej radości i modlitwie w tym dniu przewodniczył ks. dr Radosław Kacprzak umacniając nas także głoszonym Bożym Słowem. Dodatkowym powodem do radości była 1 rocz. nadania herbu dla naszej Gminy Wolanów, w którym widnieje postać św. Doroty. Uroczysta suma odpustowa sprawowana była o godz. 11.30, w czasie której razem z Wójtem Gminy Wolanów dr. Ewą Markowską - Bzduchą oraz przedstawicielami Rady Gminy modliliśmy się w intencji wszystkich mieszkańców naszej gminy. W sposób szczególny prosiliśmy Miłosiernego Boga przez wstawiennictwo św. Doroty o łaskę gorliwej wiary dla wszystkich rodzin oraz o odwagę w jej rozwijaniu i pomnażaniu.

W procesji z darami Pani Wójt oraz Przewodniczący Rady Gminy Wolanów przynieśli kosz jabłek i bukiet róż, które są symbolami męczeńskiej śmierci św. Doroty. Składamy wyrazy podziękowania pocztom sztandarowym trzech jednostek OSP z terenu naszej Gminy, które swoją obecnością uświetniły i podniosły rangę naszej Uroczystości Odpustowej.

Foto Galeria