1Na dwa dni przed liturgicznym wspomnieniem patronki bł. Karoliny Kózkówny,w piątkowy wieczór 16 listopada,  młodzież zrzeszona w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży diecezji radomskiej zgromadziła się w kościele parafialnym św. Doroty w Wolanowie, by zawierzyć siebie i swoją przyszłość Bł. Karolinie oraz dziękować za wolną i niepodległą Polskę. Spotkanie oddziałów KSM rozpoczęło się wspólną adoracją Najświętszego Sakramentu i oddaniem czci relikwiom bł. Karoliny. Szczególny czas zapatrzenia i zasłuchania w Chrystusa był z serca płynącą modlitwą dziękczynną za wolność Ojczyzny. Motywem przewodnim prowadzonych rozważań były słowa Papieża Benedykta XVI z Jego pielgrzymki do Polski w 2006 roku: „Ja, Benedykt XVI (…) proszę was: byście stojąc na ziemi, wpatrywali się w niebo – w Tego, za którym od dwóch tysięcy lat podążają kolejne pokolenia żyjące na naszej ziemi, odnajdując w Nim ostateczny sens istnienia (...) proszę was w końcu, byście skarbem wiary dzielili się z innymi narodami Europy i świata (...) Proszę was, trwajcie mocni w wierze! Trwajcie mocni w nadziei! Trwajcie mocni w miłości!”. 

4Bogactwem piątkowego spotkania były zaprezentowane przez poszczególne oddziały wydarzenia historyczne i sylwetki osób, które wpisały się w walkę o wolność i niepodległość oraz kształtowały piękny obraz Polski w historii świata. Młodzież wspomniała m. in. osobę Marszałka Józefa Piłsudskiego, św. Jana Pawła II, a także Cud nad Wisłą i Powstanie Warszawskie, wybór kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i wiele innych.

W sumie zgromadziło się blisko 80 osób z 7 oddziałów parafialnych KSM wraz z ich duchowymi opiekunami księżmi Asystentami. Spotkanie to pokazało nam wszystkim jak bardzo kochamy naszą Ojczyznę i potrzebujemy duchowych wzorców, takich jak bł. Karolina i św. Jan Paweł II. Służyć Bogu i Ojczyźnie - Gotów. Foto Galeria

facebook

Msze Święte i nabożeństwa

Dni powszednie
7:00, 7:25
Niedziele i uroczystości
7:00, 9:00, 11:30, 15:00
Droga Krzyżowa
16:00
Nabożeństwo majowe
17:00

 

Kancelaria parafialna

Wtorek i czwartek
8.00-9.00
Piątek
15.00-16.00
Sobota
8.00-9.30

 

 

gosc radom

 

 

dr

 

 

plus

 

 

caritas radom