w1Jak każdego roku pierwsza niedziela września w naszej wspólnocie jest wielkim dziękczynieniem parafian skierowanym wobec Boga za uzyskane przez pracę rolników plony ziemi. O godz. 11.30 rolnicy naszej parafii zgormadzili się na Mszy św., której przewodniczył Proboszcz Parafii ks. kan. Tadeusz Kszczot. gospodarzami tegorocznych dożynek byli mieszkańcy Garna, którzy przygotowali okazały wieniec dożynkowy i przynieśli chleb, którym na zakończenie liturgii podzielono się w gronie uczestników liturgii. W wygłoszonej homilii ks. Proboszcz podkreślił, iż także dzięki pracy rolników możemy sprawować Najświętszą Eucharystię, gdyż na ołtarzu zawsze ofiarowana jest wypieczona hostia, która staje się Ciałem Zbawiciela, a w kielichu wlane jest wino, które staje się Krwią Jezusa, napojem na życie wieczne.

Na zakończenie udaliśmy się w dziękczynnej procesji z Najświętszym Sakramentem wokół naszej wolanowskiej świątyni.  

 

Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom Garna na czele z Panem Sołtysem za przygotowanie tegorocznej uroczystości dziękczynnej za otrzymane plony ziemi. Galeria zdjęć

facebook

Msze Święte i nabożeństwa

Dni powszednie
7:00, 7:25
Niedziele i uroczystości
7:00, 9:00, 11:30, 15:00
Droga Krzyżowa
16:00
Nabożeństwo majowe
17:00

 

Kancelaria parafialna

Wtorek i czwartek
8.00-9.00
Piątek
15.00-16.00
Sobota
8.00-9.30

 

 

gosc radom

 

 

dr

 

 

plus

 

 

caritas radom