miPójść drogą Zbawiciela, to przede wszystkim konieczność stanięcia z wdzięcznością i pokorą przy Krzyżu, na którym dokonało się nasze zbawienie. To ufne, pełne miłości i nadzieje spojrzenie na umierającego Zbawiciela. Zmartwychwstanie bowiem potrzebowało Krzyża, Męki i Śmierci Jezusa, by mogło w pełni okazać moc Syna Bożego. Czas Wielkiego Postu był tą rzeczywistością wychodzenia na Golgotę razem z Mistrzem z Nazaretu. 

28 marca młodzież Ruchu Światło - Życie i KSM wolanowskiej parafii zaprosiła na przygotowany spektakl Misterium Męki i Śmierci Pana Jezusa. Wszyscy mogli poprzez grę aktorską młodych parafian jeszcze raz na nowo odczytać ułamek Męki Zabwiciela i zadać sobie pytanie o własne podejmowanie krzyża codzienności w imię miłości do Jezusa. Od Ostatniej Wieczerzy przez Ogrójec i Drogę Krzyżową idąc na Kalwarię umiejscowioną przy parafialnej nekropolii, każdy z uczestników potwierdzał, że w sercu ma wielkie pokłady wdzięczności dla Umęczonego Zbawiciela. 

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i zaprezentowania tego spektaklu grozy i śmierci, a zarazem nadziei i ufności. Młodym artystom gratulujemy wielkiego talentu i odwagi. Galeria zdjęć; Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

facebook

Msze Święte i nabożeństwa

Dni powszednie
7:00, 7:25
Niedziele i uroczystości
7:00, 9:00, 11:30, 15:00
Droga Krzyżowa
16:00
Nabożeństwo majowe
17:00

 

Kancelaria parafialna

Wtorek i czwartek
8.00-9.00
Piątek
15.00-16.00
Sobota
8.00-9.30

 

 

gosc radom

 

 

dr

 

 

plus

 

 

caritas radom