dNiedziela po 6 lutego jak każdego roku w naszej wspólnocie parafialnej naznaczona jest czasem wielkiej łaski, poprzez doroczną uroczystość odpustową naszej patronki św. Doroty. Odpust to karowanie kary za grzechy odpuszczone a nie odpokutowane. Całą wspólnotą dziękowaliśmy Bogu za naszą patronkę i jej odwagę wyznawania wiary wobec wielkich prześladowań.
Mszy św. odpustowej i kazania w dzien odpustu głosił ks. dr Konrad Wójcik Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia, któremu bardzo dziękujemy za obecność i skierowane do nas słowo.
Po Mszy św. o godz. 9.00 dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Wolanowie zaprezentowali krótkie przedstawienie opowiadające historię odwagi i męczęństwa św. Doroty.

Bardzo dziękujemy dzieciom i młodzieży oraz ich opiekunkom Elżbiecie Kazała - Masiarz, Beacie Rosińskiej oraz Annie Klusek za ubogacenie dzisiejszego dnia swoim występem.

Zapraszamy do Galerii