n1W całym naszym kraju dzień 11 listopada wielu Polaków prowadzi do świątyń, by Miłosiernemu Bogu złożyć dziękczynienie za wolną Ojczyznę. Świętując 99 rocznicę odzyskania Niepodległości w naszej świątyni zgormadziliśmy się o godz. 9.00 na Eucharystii dziękczynno - błagalnej za naszą Ojczyznę. Św. Jan Paweł II nauczał nas i przypominał: "Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej"Natomiast za ks. Piotrem Skargą powtarzamy, że korzeniem naszej Ojczyzny jest Chrystus. Dlatego podczas Mszy św. prosiliśmy, by w Polsce nigdy nie brakło miejsca dla Krzyża Pana Jezusa, szczególnie w rodzinach i społeczeństwie. Po Mszy św. młodzież ze Szkoły Podstawowej w Wolanowie przedstawiła przygotowany program artystyczny, przypominający poszczególne etapy w procesie odzyskania niepodległości po 123 latach nieobecności na mapie Europy naszego kraju. Nasze kochane Wolanianki uświetniły ten czas pięknym śpiewem pieśni patriotycznych.n2

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dzisiejszej uroczystości i obeecnym na wspólnej modlitwie. 

Zapraszamy do galerii

facebook

Msze Święte i nabożeństwa

Dni powszednie
7:00, 7:25
Niedziele i uroczystości
7:00, 9:00, 11:30, 15:00
Droga Krzyżowa
16:00
Nabożeństwo majowe
17:00

 

Kancelaria parafialna

Wtorek i czwartek
8.00-9.00
Piątek
15.00-16.00
Sobota
8.00-9.30

 

 

gosc radom

 

 

dr

 

 

plus

 

 

caritas radom