w1Rozpoczęta w Niedzielę Misyjną akcja zbierania Witamin dla Kuby dobiegła końca. Zebraliśmy ogromne pudło opakowań z różnymi witaminami i suplementami. Św. Jan Paweł II mówiąc o dziele misyjnym Kościoła podkreślał: "Jest to najcenniejsza posługa, jaką Kościół może ofiarować ludzkości i każdej poszczególnej osobie, poszukującej głębokich racji, by żyć pełnią swojego życia". Każdy z nas przez tajemnicę Chrztu św. został włączony do Chrystusowego Kościoła. Ten sam Kościół tworzą nasi siostry i bracia we wszystkich krajach misyjnych. Pamiętając o słowach św. Pawła: "Tak więc, gdy cierpi jeden członek, współcierpią wszystkie inne członki; podobnie gdy jednemu członkowi okazywane jest poszanowanie, współweselą się wszystkie członki" (1 Kor 12, 26), nasza wspólnota parafialna podjęła zobowiązanie pomocy tym, którzy mieszkają na Kubie i zmagają się z biedą, bardzo słabą służbą zdrowia i innymi problemami bytowymi. Sami mamy jeszcze w pamięci czas komunizmu w naszej Ojczyźnie i wiemy jak trudno było zadbać o właściwy poziom życia i funkcjonowania. Przez cały miesiąc Październik dzieci i młodzież oraz cała wspólnota parafialna zgromadziła medykamenty, które mają wesprzeć potrzebujących na Kubie. W czwartek 9 października zebrane lekarstwa zostały przekazane w siedzibie Papieskich Dzieł Misyjnych w Warszawie. w2

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy otwartym sercem podjęli to wspaniałe dzieło dla dobra naszych braci i sióstr.  Galeria

facebook

Msze Święte i nabożeństwa

Dni powszednie
7:00, 7:25
Niedziele i uroczystości
7:00, 9:00, 11:30, 15:00
Droga Krzyżowa
16:00
Nabożeństwo majowe
17:00

 

Kancelaria parafialna

Wtorek i czwartek
8.00-9.00
Piątek
15.00-16.00
Sobota
8.00-9.30

 

 

gosc radom

 

 

dr

 

 

plus

 

 

caritas radom